A férfikódex

Gentlemonkey

A tökéletes férfi - 1. Rendszer

2014. október 20. - maka

Hálás köszönet mindenkinek a pozitív szavakért és a bevezető terjesztéséért. Minden egyes kritika (pozitív vagy negatív) vagy új olvasó extra lendületet ad a blog írásához. Bár én vagyok értetek, és nem ti értem, nagyon hálás lennék, ha a továbbiakban akár csak egy lájkkal segítenétek a blog terjedését.

business-hours.jpg

Életünk gyors, mi pedig nehezen tudunk minden fronton megfelelően teljesíteni. Ha maximális odafigyeléssel állsz hozzá munkádhoz/tanulmányaidhoz, akkor nagy valószínűséggel nem jut elég időt barátnődre, haverjaidra, esetleg mindkettőre. Vagy ami a legfontosabb: magadra.

Biztos veled is előfordult már, hogy lelkesedéstől duzzadva lebeszéltél egy programot vagy egy randit, aztán a nagy nap előtt jöttél rá, hogy másnap már elkötelezted magad máshova, esetleg más programod van. Ilyenkor mérlegelésed után kell a kevésbé fontosat lemondani vagy átszervezni, ám ezek a dolgok szinte mindig hazugsággal vagy kínos mentegetőzéssel zárulnak. Minél többször kerülsz ilyen helyzetbe, a szenvedő alanyok (barátnőd/barátaid) annál kevésbé tudják tolerálni, hogy nem tudsz odafigyelni dolgaidra, ezáltal nekik kellemetlenséget és bosszankodást okozva.

Ahhoz, hogy az élet minden területén helytállj, gondosan megtervezett időbeosztásra van szükséged. Itt kell hozzátennem, hogy az idő az ellenséged - egy nap leforgatása alatt elképesztően nehéz letudni kötelességeidet, hódolnod a hobbijaidnak, ápolni baráti viszonyaidat, kielégíteni a barátnődet (szellemileg és testileg is) vagy a kiszemelt célpont után érdeklődnöd.

Nem véletlenül választottam ezt a témát a blog első igazi bejegyzésének. Úgy gondolom, hogy az itt leírtak alapul fognak szolgálni a további bejegyzéseknek, mivel a legfontosabb, egyben a legnehezebb feladat, hogy egy férfi rendszert vigyen az életébe.

Na de mit értek rendszer alatt?

1. A második bekezdésben leírt példánál maradva prezentálnám a rendszer első lépését, melyek nem mások, mint a minket körülvevő emberek. Ahhoz, hogy a számodra legfontosabb emberekre (beleértve a családodat is) megfelelő mennyiségű időt tudj szánni, mérlegelned kell, hogy mégis hány személy tartozik bele ebbe a kivételezett körbe.

Körbekérdeztem, hogy ismerőseim egy hónap leforgása alatt hány emberrel lépnek kontaktba. Legyen szó egy telefonhívásról vagy egy sima facebook beszélgetésről. A válasz mindenkinél más volt, ám végiggondolás/számolás után jöttek rá, hogy a szám magasabb a kelleténél. 

Számold össze magadban, hogy hány emberrel tartasz napi/heti szinten kapcsolatot, majd döntsd el, hogy melyek azok a személyek, akiktől "nem kapsz annyit", amiért érdemes érdeklődni irántuk. Kik azok, akiket csak te keresel? Benne van a pakliban, hogy az ő részükről nem vagy annyira a fontossági sorrend elején, mint fordítva. Kik azok, akikkel sose jön össze a találkozó? Ennek is oka lehet.

Ha találsz két-három embert, aki megfelel a kritériumoknak, akkor jó hírem van: máris rengeteg időt szabadítottál fel, amit igaz barátaidra vagy bármi másra fordíthatsz.

2. A hobbik a legfőbb elemei annak, hogy élvezzük az életet. Ezek ragadnak ki minket a szürke hétköznapokból, ezek tesznek minket különlegessé. Mindegy, hogy a filmekért, a zenéért, a sportért, a művészetért, a konzol játékokért vagy bármi másért rajongsz (természetesen lehet egyszerre többért is), egy közös van ezekben: lekötik az időd és a figyelmedet.

Úgy gondolom, hogy attól még nem lesz robot valaki, ha a hobbijainak is beosztást csinál. Nem kell nagy dolgokra gondolni, szimplán elhatározás és megvalósítás kérdése az egész. Döntsd el magadban, hogy mennyi a limit, amit tudsz egy nap/héten fordítani ezekre. Például: egy hónapban csak kétszer mész el moziba, hogy a legjobb filmeket nézd meg. Vagy csak a kedvenc focicsapatod meccseit nézed meg, másokét nem. Vagy egy nap maximum másfél órát töltesz az Xbox előtt.

Bontsd le napra pontosan, hogy mikor lesz időd elmenni futni vagy a konditerembe. Elő fogja segíteni a motivációd is, ha eszedbe jut, hogy kedd délutánra megígérted magadnak, hogy edzel, mintha csak random ötlik fejedbe a gondolat, hogy nagyobb a beled vagy kisebb a karod a kelleténél.

S bár ezek a döntések felszínesnek és jelentéktelennek hangzanak, elképesztően nagy segítséget nyújtanak majd előretervezésedben.

3. Kötelességeidet (munka vagy tanulás) gyakran adott időre kell teljesítened. Bár az embernek ösztönös problémája, hogy mindent az utolsó pillanatra hagy, próbálj meg kivétel lenni. Általában az "utolsó pillanatban" mindig mást is csinálnod kell. Gondolj csak bele, hányszor stresszelted infarktusig magad, mikor egy határidő közeledett, neked pedig egyszerre több helyen kellett lenned.

Kerüld el ezt a szituációt feloszlott munkavégzéssel/tanulással, és hamar rájössz majd, hogy ha rendszer van az életedben, minden gördülékenyebben megy.

Bár női praktikának hangzik, egy naptár használata elképesztően kézenfekvő. Nem kell noteszbe írogatni, elég a telefonodban számon tartani, hogy mik is a feladataid és programjaid a hónapban. Ahogy rendszert vittél az életedbe, könnyebben és magabiztosabban tudsz rálépni a "tökéletesség" felé vezető útra.

Ne másoknak, magadnak bizonyíts! Lefekvés előtt pedig titokban veregesd vállon magad, amiért eredményes napon vagy túl. Ez apró öröm és motiváció a holnapra is.

A bejegyzés trackback címe:

https://gentlemonkey.blog.hu/api/trackback/id/tr16698337

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása